KONCERTLEKCIJA ”ATMODAS DZIESMA”

Atzīmējot valsts svētkus, Rīgas 2. pamatskolas skolēniem  programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja noskatīties koncertlekciju  “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” . Tas ir muzikāls stāsts par Latvijas nesenās vēstures notikumiem – Trešo atmodu, Dziesmoto revolūciju un Latvijas neatkarības atjaunošanu, kas  palīdzēja iepazīt  dziesmu nozīmi vēsturiskos notikumos, atcerēties to, ko latvieši ir panākuši ilgā cīņā par neatkarību.

Skolēni klausījās  un apsprieda dziesmas tekstu, lepojas, cik skaista un dziļa ir mūzika.  Gatavojoties Latvijas Republikas proklamēšanas dienai, daži skolēni pat iemācījās vārdus no dažām dziesmām, jo tās ieinteresēja skolēnus gan kā skaņdarbs, gan kā stāsts par neatkarību. Skolēni ar interesi klausījās dziesmoto stāstu par mūsu skaisto dzimteni Latviju, par Latvijas Trešo atmodu – Dziesmoto revolūciju. Skolēni teica, ka jūtās lepni dzīvot tādā valstī, ka tieši Dziesmotā revolūcija ir panākums, jo nebija nekādas agresijas, bet īstais Latvijas gars un vēlme atguva neatkarību! Skolēni ieguva zināšanas un izpratni par vienu no nozīmīgākajiem Latvijas vēstures notikumiem un mūzikas vienojošo lomu vēsturiskajos notikumos kā tādos, kā arī padziļināja savu izpratni par to, ka ne tikai ar spēku un ieročiem var sasniegt mērķi. Skolēni secināja, ka mūzika palīdz vairot patriotismu un savas zemes mīlestību.

Programmā tika iekļautas nozīmīgākās un simboliskākās Atmodas laika dziesmas, kas savijās kopā ar stāstu par to, kā notika Latvijas neatkarības atgūšana.

Skolnieku viedoklis:

  • “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” ļoti patika un radīja dziļāku izpratni par Latvijas vēsturi., jo saprotami tika pastāstīts tas, kam ir gājuši cauri un pieredzējuši vecāki, vecvecāki. Pēc noskatīšanās zvanīju radiniekiem un pastāstīju par redzēto, dzirdēto. Tie, savukārt, padalījās ar savu pieredzi un papildināja stāstīto!
  • "Paldies “Latvijas skolas soma”, ka veidojat tik nozīmīgu koncertlekciju!"
  • Man patīk latviešu dziesmas, es pat dažas sev pievienoju pleilistā. Par to, kā Daugavas fabriku slēdza vārda "Daugava"  nedzirdēju iepriekš. Un arī man  patika videoklipā iekļauti  interesanti fakti.
  • Atgādināja to, ko man stāstīja vecāki, kad es biju mazs. Tagad man ir izvērstāka sapratne par tiem notikumiem, pateicoties “Atmodas dziesmas. Dziesmotā revolūcija” koncertlekcijai!
  • Man patika stāstījums par Latviju un dziesma “Piena ceļš”, dziesma izklausījās ļoti mīļa. Otrā dziesma “Atmostas Baltija” man arī patika un es šo dziesmu nebiju dzirdējis. 
  • No filmas uzzināju, ka latviešiem aizliedza dziedāt šīs dziesmas.  Latvieši nepadevās un dziedāja.
  • Katram cilvēkam ir svarīgi zināt savas dzimtas vēsturi, iepriekšējo paaudžu pieredzēto un pārdzīvoto.