Netradicionālo rokdarbu nodarbības

         Netradicionālo rokdarbu nodarbībās mazāk zināmu rokdarbu metodes tiek izmantotas kopā ar vizuālās mākslas metodēm, piemēram, zīmēšanu, gleznošanu un veidošanu, kas ļauj iepazīt daudzveidīgus mākslas materiālus. Rokdarbu nodarbībās, tāpat kā vizuālajā mākslā, tiek apgūta un nostiprināta krāsu mācība un saskaņošana.

         Katrā nodarbībā tiek izmantoti ļoti dažādi mākslas materiāli, piemēram, filcs, dažādi papīri, līmes, audumi un lentes, spīdumi, zīmēšanas un gleznošanas materiāli, dabas materiāli. Daudzveidīgie materiāli, dažādas tekstūras, krāsas un formas tiek izmantotas, lai veicinātu sensoro spēju attīstību. Uzdevumi tiek sasaistīti ar gadalaikiem, dabas norisēm un svētkiem, tiek veidoti arī dažādi svētku dekori.

         Nodarbību mērķi ir iegūt jaunas prasmes, uzlabot sīko roku motoriku, veicināt pašvērtējumu, apgūt dažādus dabas materiālus un dabas norises reālajā dzīvē, veicināt pozitīvas emocijas par radošo procesu un tā rezultātu, uzlabot emocionālo pašsajūtu. Tāpat ar radošo uzdevumu palīdzību iespējams izreaģēt trauksmi, nomierināties, uzlabot koncentrēšanās spējas.